podporují nás

 

IBM logo

 

 MČ Brno Líšeň

LIDL logo

kroužky a volnočasové aktivity

Na tomto místě uvádíme pravidelně probíhající programy a příklady jednorázových akcí. Konkrétní informace a úplný výčet najdete na stránkách jednotlivých lesních školek. Přihlášky do aktuálních programů najdete také v sekci Aktuálně.

Environmentální kroužky pro děti

Zvoneček a Výletníček

V zázemí obou lesních školek probíhají na jaře a na podzim jednou týdně environmentální kroužky pro děti do 3 let v doprovodu rodiče nebo jiné blízké osoby. Jsou zaměřeny na pravidelný pobyt dětí v přírodě.

Od malička děti poznávají přírodu hravou formou − písničky, básničky, tvoření, hry, procházky. Celý program probíhá na prostorné zahradě a v blízkém lese pod vedením lektora z lesního klubu.

Zvoneček (Mariánka) - aktuálně zde.

Výletníček (Stromík) - aktuálně zde.

Petrklíč

Pro děti z 1. a 2. třídy ZŠ je určený přírodovědný kroužek Petrklíč. Pod vedením zkušené lektorky Aničky Slavíkové z ekocentra Lipka se děti seznamují s přírodou zblízka, přitom uplatňují svoje znalosti získané z vyučování nebo encyklopedií. Společně s kamarády poznávají líšeňskou faunu a flóru za využití speciálních pomůcek, vytvářejí artefakty z přírodnin a společně si hrají v přírodní zahradě.

Aktuální informace zde.

Tvoření v zimní přírodě

Zimní varianta environmentálních kroužků pro děti ve věku 1 - 3 roky s doprovodem. Přenášení výtvarných technik do zimní přírody pod vedením výtvarnice a pedagožky.

Aktuální informace - Líšeň, Pozořice.

Keramika pro dospělé

Tvořivá setkání pro dospělé, kteří si chtějí užít to, co děti. Pod vedením výtvarníka a pedagoga Vítka Třísky v magickém prostředí jurty ve Stromíku.

Aktuální informace zde.

rychlý kontakt

777 145 343

info@lesnikavyl.cz

FB Kavyl

FB Stromík

FB Mariánka

 

Klub přátel Kavylu 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                        

© Kavyl z.s. 2020 | Webmaster: www.livebox.cz